آینه باید در دکوراسیون در جای درست استفاده شود اگر اینگونه باشد هم زیبایی می آفریند ، نور بیشتری در اتاق فراهم می کند و حس روشنی و جاداری بیشتری می دهد. آینه بهترین گزینه متخصصین دکوراسیون است و دلیل خوبی هم دارد. آینه ای که در جای درست و مناسبی نصب شود، بیشتر نور طبیعی را برای اتاق فراهم می کند و دید را افزایش می دهد. فضاهای کوچک را باز می کند و به چیدمان شادابی و ژرفا می دهد.

۱٫ این تکنیک برای آپارتمان های کوچک مناسب است. آینه دیواری پشت کمد. با قرار دادن آینه سقف تا کف کنار دیوار این حالت را ایجاد می کنید که گویی فضای بیشتری پشت آن قرار دارد.

۲٫ آینه خورشیدی بالای کنسول. آیا میز کنسولی دارید که بالای آن خالی است؟ آینه خورشیدی شیکی بخرید و آن را بالای کنسول نصب کنید.

۳٫ پس زمینه آینه ای. با استفاده از دیوار یا پس زمینه آینه به عنوان کاشی پشت سینک یا اجاق، آشپزخانه های کوچک را بزرگتر نشان دهید. فقط یادتان باشد که آینه های آنتیک بهتر است آینه های صاف، اثر لک را پنهان می کنند.

۴٫ آینه های تمام قد در سالن ورزش خانگی. آینه های سقف تا کف با آنکه کاربردی هستند ولی به خانه شما حالت باشگاه عمومی می دهند. چند آینه تمام قد به دیوار نصب کنید یا به دیوار تکیه دهید و سعی کنید فضای خانگی را حفظ کنید.

۵٫ آینه های کوچک چیده شده روی تاقچه. این آینه ها را کنار هم بگذارید یا کنار یک سری تابلوهای نقاشی، همیشه سه آینه کوچک بالای تاقچه ای باریک، نمای شیک و زیبایی ایجاد می کند و هر وقت خواستید می توانید ترتیب آنها را عوض کنید. این مدل را در سرویس بهداشتی پیاده کنید.

۶٫ آینه با قاب چوبی در آشپزخانه. با قرار دادن این نوع آینه در آشپزخانه حالت خودمانی تری بوجود می آید. چه کوچک باشد چه بزرگ، چه روی تاقچه قرار داشته باشد چه به دیوار آویزان باشد، نتیجه مثبتی ایجاد می کند. نکته اینجاست که آینه ای انتخاب کنید که گویی متعلق به اتاق نشیمن یا اتاق خواب است.

۷٫ آینه تمام قد بین دو پنجره. قرار دادن آینه بین دو پنجره موجب گول زدن چشم می شود و گویی پنجره دیگری بین این دو پنجره وجود دارد و نور طبیعی بیشتری راه می یابد. معمولاً قرار دادن یک آینه تمام قد کنار دیوار، حالت آرامش بیشتری برای اتاق می آورد.

کم جا چوب

اگر مساحت منزلتان خیلی بزرگ نیست برای بهینه سازی فضا سری به سایت کم جا چوب بزنید.